Z życia Parafii

Młodzież na polach Lednickich
Duszpasterstwo Młodzieży Synaj 2 czerwca wzięło udział w XXIII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Modlitwa, taniec uwielbienia, spowiedź na polach lednickich. Wszystko to, by być bliżej Boga.

Integracja grup młodzieżowych

Wyjazd grup młodzieżowych działających na terenie parafii do parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Wspaniała przygoda, adrenalina i czas spędzony na jednoczeniu się.

XXXI Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie (2019)

Parafiada to tygodniowe święto sportu, kultury i wiary. W tym roku przyjechały 53 reprezentacje zagraniczne i 27 krajowych – z 7 państw: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Niemiec i Polski oraz goście z Węgier. To w sumie niespełna 1,5 tys. uczestników, w tym ponad 900 osób ze środowisk polonijnych z zagranicy.

Parafiada opiera się na greckiej triadzie: stadion – teatr – świątynia. Stadion to 13 dyscyplin, 16 konkurencji, starty indywidualne i grupowe. Teatr to konkursy, warsztaty i możliwość zwiedzania stolicy. Świątynia to wspólna modlitwa połączona ze słowem, muzyką i obrazem.

Grupa młodzieży w tym roku zajęła 3 miejsce pod względem najwszechstronniejszych reprezentacji z Polski poprzez udział w konkurencjach z różnych dziedzin. Osiągnęli podium w rywalizacjach sportowych, konkursach wiedzowych oraz wokalnych. Nasza drużyna okazała się mistrzem w badmintonie, zdobyli w tej dyscyplinie 2 złote medale i jeden brązowy. Pierwsze miejsce należało także do dziewcząt w konkursie wokalnym.

Ferie 2020 z Bogiem

Liturgiczna Służba Ołtarza wraz z ks. Mateuszem wyjechała na tygodniowy obóz narciarski przyłączając się do grupy ks. Szymona z Piekoszowa. Codzienna wspólna modlitwa i eucharystia oraz narciarskie przygody czekały na naszą młodzież. Wyjazd pozwolił zawrzeć nowe znajomości, które trwają, a niektóre z nich przerodziły się w miłość.

fbt

Z wiarą tworzymy historię……

Wieża otynkowana

W 2020 roku zakończono pracę tynkowania wierzy, następnym etapem będzie tynkowanie kościoła od strony wjazdu z ul.Nad Torem.

75 – lecie konsekracji kościoła

1 grudnia 1945 roku do parafii przybył kardynał August Hlond, który 2 grudnia konsekrował nowy kościół. 25 września 1951 roku Prymas Tysiąclecia Stefan kardynał Wyszyński uroczyście poświęcił organy i ołtarz główny, którego podstawowym elementem jest figura św. Antoniego z dzieciątkiem Jezus oraz rodzice z dzieckiem uzdrowionym przez świętego.
Mszy Świętej z okazji 75-lecia przewodniczył ks. Biskup ordynariusz Jan Tyrawa.