Aktualności chór parafialny

Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież,  studentów i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele i rozwijać swoje zdolności muzyczne. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą wspólnotę parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Prosimy rodziców, którzy widzą, że ich dzieci od wieku gimnazjalnego wzwyż mogłyby wspomóc nasz chór parafialny, aby zachęcili je i umożliwili młodym włączenie się w tak ważną dla naszej parafii i osiedla grupę. Po każdej Mszy św. u organisty można uzyskać  odpowiednie informacje dotyczące zespołu.

Można też kontaktować się pod adresem mailowym [email protected] lub pod nrem tel. 660680853.

img_10222

Chór uświetnia większe uroczystości kościelne w naszej parafii oraz śpiewa regularnie na Mszach Świętych w niedzielę.
Na próbach spotykamy się w kaplicy w domu parafialnym we wtorki i czwartki, są to próby sekcyjne osobno panie (wtorek) i osobno panowie (czwartek), po opanowanym materiale osobno spotykamy się na próbach wspólnych.

Chór parafialny św. Grzegorza wziął udział w warsztatach liturgicznych organizowanych przez Zakład Muzyki Sakralnej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy:

 

12_male

 

Mamy nadzieję, że nasze starania aby Triduum Paschalne odbyło się jak najbardziej uroczyście miały odzwierciedlenie w głębokim jego przeżywaniu. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi i Mateuszowi Wojnarowskiemu, z którymi mieliśmy przyjemność zaśpiewać Mękę Pańską:

11090846_390595744458226_913355949112809105_o

 

Zaraz po Bożym Narodzeniu Chór wyjechał na kilka dni do Narodowego Sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie mieliśmy okazje poznać i usłyszeć wspaniałe organy jasnogórskie, zarówno w kaplicy, jak w bazylice (instrument ołtarzowy oraz główny – jeden z największych instrumentów w Polsce), zwiedzić wiele wspaniałych miejsc, m.in. zapierającą dech w piersiach bibliotekę paulińską. Elementem wieńczącym nasz pobyt w Częstochowie było zaśpiewanie na transmitowanej Mszy św. o godz. 9.30 11go stycznia 2015 roku. Chórowi towarzyszył i Mszę św. odprawił nasz Ksiądz Proboszcz Janusz Konysz.

MALE